Menu Zamknij

Ranking: TOP 5 telefonów z najlepszym aparatem

Decydując się na zakup nowego modelu smartfona, coraz więcej osób wybiera produkty, które oprócz wysokiej klasy podzespołów posiadają także aparat dobrej jakości. Smartfony z dobrym aparatem pozwalają na błyskawiczne wykonywanie świetnych zdjęć, bez potrzeby ustawiania pojedynczych parametrów.

Ranking telefonów z najlepszym aparatem, który przygotowaliśmy specjalnie dla was to wybór obecnie szybujących w rankingach popularności i jakości smartfonów, które oprócz niesamowitych parametrów, posiadają także aparaty o wyjątkowo dobrych specyfikacjach. Telefon z najlepszym aparatem to inwestycja na lata, dlatego pomożemy Ci wybrać model, który z pewnością spełni wszystkie możliwe oczekiwania. Zapraszamy!


5. Telefon z dobrym aparatem OnePlus 8 Pro

Prawdziwy jakościowy gigant, OnePlus 8 Pro to najnowszy model od OnePlus, którego wewnętrzny, główny aparat 48MP zasilany dodatkowo 12-bitowym czujnikiem IMX689 sprosta każdym warunkom środowiskowym, robiąc zdjęcia w pełni profesjonalne, bardzo ostre i wyraźne.

Telefony z dobrym aparatem to flagowy znak OnePlus, co więcej, ich najnowszy model OnePlus 8 Pro dzięki autofokusowi z detekcją fazową i wersji laserowej utrzymuje najwyższą możliwą stabilność podczas seryjnego wykonywania zdjęć czy nagrywania filmów. Obiektyw OnePlus 8 MP posiada 3-krotny zoom optyczny, umożliwiając wykonywanie zdjęć obiektom znajdującym się w niemal milimetrowej skali. Prawdziwym dobrodziejstwem modelu jest jednak jego obiektyw szerokokątny umożliwiający nagrywanie filmów i zdjęć w stylu przypominającym znane i kochane kamery GoPro. Przysłona aparatu, działająca w f / 2.2, wpuszcza ogromne ilości światła do wnętrza aparatu, dzięki czemu zyskujemy ogromne możliwości przy wykonywaniu fotografii.

Co więcej, OnePlus 8 Pro posiada także aparat 12 MP z wbudowanym filtrem kolorowym, umożliwiającym tworzenie istnych kreacji nie z tego świata. Dzięki temu oryginalnemu jak na swoje standardy dodatkowi, wykonywanie abstrakcyjnych zdjęć stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.

4. Telefon z dobrym aparatem Samsung Galaxy S20 Ultra

Smartfon z dobrym aparatem? Jeśli tak, Samsung Galaxy S20 Ultra sprosta naszym oczekiwaniom. Obecny gigant, jeśli chodzi o możliwości aparatu, Galaxy S20 Ultra łącząc wszystkie aparaty, posiada łącznie ponad 200 megapikseli, umieszczony w jego tylnej kamerze zoom pozwala na 100-krotne zbliżenie, a jakość, którą może poszczycić się główny aparat 108 MP, może konkurować z każdym aparatem obecnym na rynku.

Aparaty obecne w Galaxy S20 Ultra stworzone są do nagrywania w natywnej rozdzielczości 8K, 5-krotny i 10-krotny zoom zapewniają bezstratne przybliżenia, jednakże całościowy wygląd zdjęć może wydawać się z lekka za ostry i agresywnie wykonany. Pomimo tego, jest to smartfon z dobrym aparatem, który każdy powinien wypróbować.

3. Telefon z dobrym aparatem Google Pixel 4

Ranking telefonów z najlepszym aparatem nie mógłby powstać, gdyby nie ten mały, skromny i ledwo znany wśród wielu osób model smartfona, jakim jest Google Pixel 4. Aparat, w który producent wyposażył ten smartfon, to jedna z perełek na naszej liście, umożliwiająca rzeczy, o których mogą śnić posiadacze lustrzanek cyfrowych. Mowa tutaj o prawie 5-minutowemu trybowi astrofotografii z długim czasem naświetlania.

Pomimo swojej stosunkowego małej matrycy o czujniku posiadającym zaledwie 12,2 MP, obraz, który jest w stanie zarejestrować Google Pixel 4, może bez przeszkód konkurować z modelami obecnymi we wcześniejszej części zestawienia, ukazując piękne i wysokojakościowe zdjęcia. Pixel 4 umożliwia także ręczną, manualną ekspozycję podczas robienia zdjęć, pozwalając użytkownikom na dowolne bawienie się kompozycją zdjęcia.

2. Telefon z dobrym aparatem iPhone 11 Pro

Apple i iPhone 11 Pro, który obecnie posiada najbardziej uniwersalny aparat ze wszystkich dostępnych produktów Apple, został stworzony z myślą o codziennym użytkowaniu. Niezawodny, o wysokiej jakości i uzyskujący niesamowite efekty nawet przy słabym świetle, głównie dzięki dynamicznemu zakresowi wszechstronnych kamer.

Główny, tylny aparat iPhone 11 Pro posiada ogniskową 26 mm, stworzoną do uchwycenia codziennego życia takim, jakim jest. To samo tyczy się ultra-szerokokątnego aparatu o ogniskowej 13 mm, pozwalającego na tworzenie ciekawych aranżacji krajobrazowych. Co więcej, trzeci aparat w iPhone 11 Pro jest obiektywem z ogniskową 52 mm, nadającym się specjalnie do portretów w zamkniętej i otwartej przestrzeni.

1. Telefon z dobrym aparatem Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro to urządzenie stworzone dla osób kochających fotografię i wszystko, co może być z nią powiązane. Telefon, którego konstrukcja stworzona została z myślą o robieniu przepięknych zdjęć to rekomendacja dla wielu osób zajmujących się hobbystycznie lub profesjonalnie fotografią.

System obrazowania Huawei P40 Pro jest wyposażony w nowoczesny, całkowicie autorski czujnik 50 MP, który wykorzystuje paletę barw RYYB, tworząc jak najbardziej realistyczne kolory w promieniu każdego pojedynczego pikselu. Obiektyw głównego aparatu Huawei P40 Pro posiada standardową przysłonę f / 1.9, jednakże użyty w nim czujnik pozwala na uzyskanie niesamowitej jakości nawet w ciemnych, ledwo oświetlonych miejscach. Kolejnym elementem P40 Pro jest jego ultra-szerokokątny aparat 40 MP o przysłonie f / 1.8, teleobiektyw 12 MP z zoomem optycznym 5x, a także zoomem cyfrowym 50x z czujnikiem umożliwiającym tworzenie estetycznych efektów bokeh wokoło centralnego punktu zdjęcia. Całokształtem Huawei P40 Pro umożliwia robienie zdjęć wysokiej jakości, z istotnie niezauważalnym szumem i spójną jakością obrazu w każdych aparacie.