Menu Zamknij

Smartfony do 1500 zł z dobrym aparatem – Ranking TOP 5

W 2021 roku ciężko spotkać osoby, które jeszcze nie zmieniły starego typu telefonu z klawiaturą na nowoczesnego smartfona. Od kilkunastu lat, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze tego typu urządzenia zaprojektowane z myślą o wszystkich użytkownikach, takie jak iPhone czy pierwsze modele z serii Samsung Galaxy, smartfony sukcesywnie zdobywały kolejne procenty na rynku. Dziś stanowią one zdecydowaną większość wszystkich telefonów komórkowych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ciężko się jednak temu dziwić – dają one ogromne możliwości nie tylko pod względem komunikacji na różne sposoby, ale często zastępują nam też inne urządzenia. Jednym z elementów współczesnych smartfonów, na które wielu użytkowników zwraca uwagę, jest wbudowany przez producenta aparat fotograficzny oraz jego możliwości. Dzięki postępowi technologicznemu oraz rozwojowi elektroniki obecnie w telefonach komórkowych montuje się po kilka obiektywów o różnych parametrach, dzięki którym można uzyskać fotografie o niesamowitej wręcz ostrości i głębi kolorów. Ze względu na to, jak olbrzymi jest to rynek i jak dużo firm stara się zapewnić swoim klientom jak najlepszy sprzęt, wybór jednego urządzenia może być bardzo trudny. Z tego powodu powstał poniższy ranking, w którym zaprezentowano kilka topowych modeli znanych producentów, które charakteryzują się bardzo dobrej jakości aparatami fotograficznymi.

Smartfon do 1500 zł z najlepszym aparatem

W poniższym zestawieniu przedstawione zostały propozycje smartfonów, które wśród innych pozycji na rynku wyróżniają się doskonałymi opcjami fotograficznymi i świetnymi aparatami.

5. Smartfon do 1500 zł z dobrym aparatem Xiaomi Redmi 9 4/64GB Szary

Na pytanie “jaki jest smartfon do 1500 zł z dobrym aparatem” idealną odpowiedzią jest propozycja Xiaomi. Model Redmi 9 posiada wbudowany moduł aparatu z 4 obiektywami o rozdzielczościach kolejno: 13 Mpx, 8 Mpx, 5 Mpx i 2 Mpx. Dzięki takiemu połączeniu zdjęcia wykonane za pomocą tego urządzenia są ostre i prezentują się doskonale. Za płynność działania odpowiada tutaj procesor MediaTek Hello G80, który producent połączył z 4GB ram oraz 64 GB pamięci przeznaczonej na dane użytkownika.

4. Smartfon do 1500 zł z dobrym aparatem Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/128GB Szary

Kolejny smartfon z dobrym aparatem do 1500 zł to ponownie propozycja Xiaomi, tym razem jednak chodzi o model Note 10. Tutaj również mamy do czynienia z modułem fotograficznym składającym się z czterech precyzyjnych obiektywów, z czego główny może wykonywać zdjęcia w rozdzielczości aż 108 Mpx. Wśród funkcji aparatu znajdują się takie opcje jak: tryb makro, zdjęcia seryjne, panorama czy HDR i wykrywanie twarzy. To świetne urządzenie dla wszystkich osób zainteresowanych fotografią.

3. Smartfon do 1500 zł z dobrym aparatem Samsung Galaxy M12 SM-M127 4/64GB Czarny

Model marki Samsung po prostu musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Galaxy M12 wyposażony został w moduł aparatu z aż 4 obiektywami: 48 Mpx, 5 Mpx, 2 Mpx i 2 Mpx. Dzięki tak złożonej aparaturze urządzenie może wykonywać zdjęcia doskonałej jakości, z bardzo dokładnym odwzorowaniem kolorów i świetną ich głębią. Zdecydowanie zasłużone trzecie miejsce.

2. Smartfon do 1500 zł z dobrym aparatem POCO X3 Pro 8/256GB Czarny

Srebro w rankingu na najlepszy smartfon z dobrym aparatem do 1500 złotych wędruje do modelu POCO X3 Pro. Aparatura fotograficzna w tym urządzeniu składa się z 4 oddzielnych obiektywów, dzięki którym użytkownik zyskuje nie tylko doskonałej jakości fotografie, ale także mnóstwo możliwości ich wykonywania. Całości urządzenia dopełnia szybki procesor i aż 8 GB RAM, które zapewniają mu maksymalną płynność działania, a także 256 GB pamięci wbudowanej na dane użytkownika.

1. Smartfon do 1500 zł z dobrym aparatem Samsung Galaxy A12 SM-A125 4/64GB Czarny

Ponownie propozycja marki Samsung, tym razem model A12, który posiada doskonale zaprojektowany moduł fotograficzny wyposażony w 4 osobne obiektywy, które umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości fotografii. Każdy z nich może pracować oddzielnie lub razem, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie naprawdę niesamowitych zdjęć. 48 Mpx w aparacie głównym to rozdzielczość, dzięki której użytkownik uchwyci nawet najdrobniejsze szczegóły. To zdecydowanie telefon z najlepszym aparatem do 1500 złotych.