Menu Zamknij

Ranking najlepszych telefonów Nokia – TOP 5

Telefony Nokia dostępne są na rynku od wielu lat. Jak każdy sprzęt elektroniczny, mają sporo wielbicieli, ale również przeciwników. Nie mniej jednak pewne modele cieszą się wybitną popularnością.  Największą sławą cieszy się telefon, który do sprzedaży trafił kilkanaście lat temu. O niezniszczalności Noki 3310 mówią chyba wszyscy. Chociaż dziś już nikt z niego nie korzysta, wiele osób go posiada. Może nawet Ty w swojej szufladzie go znajdziesz? O dziwo, osoby, które znalazły ten model po wielu latach nieużywania, twierdzą, że dalej jest zdolny do działania! Czy kolejne modele są równie odporne? Producent dalej wprowadza na rynek swoje sprzęty, często z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Na czym polega ich fenomen? Jaki jest najlepszy telefon Nokia?

Niejeden ranking telefonów Nokia

W Internecie znaleźć możesz wiele rankingów telefonów. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór modeli. Różnią się one przede wszystkim producentami. Jednak ich parametry też często drastycznie od siebie odbiegają. Podział w rankingach następuje na podstawie ceny, popularności oraz oceny sprzętu. Jakie są najlepsze telefony Nokia pod względem ostatniego z wytycznych?

5. Telefon Nokia 5.3 4/64 GB

Telefon ze średniej półki cenowej. Ten model można nabyć już w kwocie poniżej 1000 złotych. Jest to jeden z najlepszych smartfonów Nokia, jakie możesz nabyć w tym budżecie. Wyróżnia się niekonwencjonalnym wyglądem. Występuje w trzech wariantach kolorystycznych; zielony, złoty lub po prostu czarny. Jeżeli zależy Ci na telefonie prostym w obsłudze, którego bateria jest bardzo wydajna, śmiało możesz sięgnąć po właśnie ten telefon Nokia. 

Podstawowe parametry;

-Przekątna ekranu- 6,55 cala

-Aparat- 13 Mpix

-Pamięć wewnętrzna- 64 GB

4. Telefon Nokia Lumia 830

Telefon działający na systemie Windows. Dość mały jak na standardy smartfonów. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie najlepsze telefony Nokia odznaczają się niewielką przekątną ekranu. Na rynku pojawił się już dość dawno, jednak wciąż cieszy się popularnością. Doceniany przez użytkowników za precyzyjny aparat i prosty design. 

Podstawowe parametry;

-Przekątna ekranu- 5 cali

-Aparat- 10 Mpix

-Pamięć wewnętrzna- 16 GB

3. Telefon Nokia XR20 Dual SIM 4/64 GB

Telefon plasujący się na wysokim miejscu według różnych rankingów smartfonów Nokia. Jeżeli korzystasz z dwóch numerów, będzie to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Ten model posiada bowiem dwa miejsca na kartę sim (dual sim). Ponadto sporym atutem tego telefonu jest obsługa sieci 3G.

Podstawowe parametry;

-Przekątna ekranu- 6,67 cala

-Aparat- 8 Mpix

-Pamięć wewnętrzna- 64 GB

2. Telefon Nokia G20 4/64 GB

Ten model telefonu posiada wszystkie najważniejsze funkcje dobrego smartfonu. Jeden z najlepszych telefonów Nokia w tym przedziale cenowym. Posiada wbudowany czytnik linii papilarnych. Dodatkowo odblokować go można dzięki funkcji rozpoznawania twarzy. Dużą przewagę nad innymi telefonami jest poczwórny aparat. Pozwoli on na zrobienie bardzo precyzyjnych zdjęć nawet w nocy.

Podstawowe parametry;

-Przekątna ekranu- 6,5 cala

-Aparat- 8 Mpix

-Pamięć wewnętrzna- 64 GB

1. Telefon Nokia X10 6/64 GB 

Zdecydowany faworyt wszystkich plebiscytów. Niekwestionowany zwycięzca. Prawie jednogłośnie uznany, za najlepszy smartfon Nokia. Bardzo wydajny telefon. Idealny do użytku codziennego, jak również celów zawodowych. Trafia w gusta wszystkich użytkowników. Jeżeli pragniesz, aby Twój sprzęt łączył w sobie użyteczność, prostotę, a przy tym wszystkie niezbędne funkcje, to telefon dla Ciebie.

Podstawowe parametry;

-Przekątna ekranu- 6,67 cala

-Aparat- 48 Mpix

-Pamięć wewnętrzna- 64 GB

Producent telefonów Nokia coraz chętniej wprowadza na rynek sprzęty, które łączą wszystkie najważniejsze aspekty. Nowatorskie rozwiązania przyciągają uwagę osób kochających nowinki. Tradycja firmy pozostaje jednak niezmienna. Najlepsze smartfony Nokia zdają się być niezniszczalne. W przeciwieństwie do konkurentów, uwielbiane za płynne działanie. Łatwe w obsłudze. Wyróżniają się nie tylko dobrą pracą, ale także względami estetycznymi. Dbałość o każdy szczegół sprawia, że telefony prezentują się wyśmienicie.